yaratıcı-drama-kursuYaratıcı drama derslerimiz haftada 1 gün 2 ders saati grup şeklinde yapılmaktadır. Gruplarımız en fazla 12 kişiden oluşmaktadır. Eğitimlerimiz, okul öncesi öğrenciler de dahil yaş gruplarına göre sınıflandırılmaktadır.

Yaratıcı drama dersleri çocuğu merkezine alarak, öğrenme sürecinin aktif hale gelmesini sağlamaktadır. Çocuğunuzun kendisini tanıması, fiziksel ve sosyal dünyayı öğrenmesi dramanın en büyük katkılarındandır. Yaratıcı drama, her ne kadar tiyatro ve tiyatro eğitim teknikleri temeline dayansa da bir tiyatro değildir. Yaratıcı drama belirli bir metin içermez, verilen konunun canlandırılması, kavranması ve uygulanması üzerinde durur. Bu şekilde yapılan derslerimizde çocuklarınızın farklı sanat dallarına olan ilgisi ve yeteneği de ortaya çıkma imkanı bulacaktır.

Yaratıcı drama dersinin çocuklar üzerindeki geliştirici özelliği birçok araştırmaya konu olmuş ve kanıtlanmıştır. Dersin genel amaçları yaratıcılık, estetik gelişme ve eleştirel düşünme yeteneğini arttırmasıdır. Küçük yaşta kendine güvenen, iletişim becerileri yüksek, başkalarını anlayabilen, problemlerini çözebilen, kendi kararlarını verebilen ve yeteneklerinin farkında olup geliştirebilen bireyler yaratmak drama dersinin önem verdiği konulardandır.

Sizde çocuğunuzun güvenli bir şekilde sosyal farkındalığa küçük yaşlarda ulaşmasını istiyorsanız detaylı bilgi için bize ulaşınız.